![]() |
Boya BY-WM3T2-U2 Two-Person Wireless Omni Microphone System for USB-C Devices (2.4 GHz) |
* Required fields
Full description is currently available for Ukrainian version of this page.
| Microphone type | wireless |
| Directivity | omnidirectional |
| Microphone purpose | For smartphones and tablets |
| Sensitivity | - 42 dB |
| Frequency range | 35 -14000 Hz |
| Connector | USB-C |
| Type | microphone |
| Color | black |
| Weight | receiver - 5 g; transmitter - 8.5 g |
| Width | receiver - 10 mm; transmitter - 16.1 mm |
| Height | receiver - 46 mm; transmitter - 52 mm |
| Thickness | receiver - 17.5 mm; transmitter - 26.2 mm |
| Country of brand registration | China |
| Country of manufacturing | China |
No customer questions for the moment.
Viewed products