![]() |
Radiomaster TX16S Mark II MAX AG01 (ELRS, black) |
* Required fields
Full description is currently available for Ukrainian version of this page.
| Protocol | MPM |
| External Module | JR compatible |
| Receiver/Transmitter Frequency | 2.4 GHz |
| Ports | USB-C |
| Battery type | 18650 |
| Display | 128 x 64 Monochrome LCD |
| Weight | 363g |
| Width | 159mm |
| Height | 170mm |
| Thickness | 108mm |
| Country of brand registration | China |
| Country of manufacturing | China |
No customer questions for the moment.
Viewed products