![]() |
Charger SkyRC S100NEO 100/200W 1-6S with integrated power supply |
* Required fields
Full description is currently available for Ukrainian version of this page.
| Battery support up to num. S | 6S |
| Max. power | 200 W |
| Power Supply | built in |
| Ports | AC, XT60 |
| Input voltage | 10-30 V |
| Charger functions | Independent channels |
| Number of batteries | 1 |
| Type | Charger |
| Weight | 340 g |
| Width | 105 mm |
| Height | 62 mm |
| Length | 105 mm |
| Country of brand registration | China |
| Country of manufacturing | China |
No customer questions for the moment.
Viewed products