![]() |
Video transmitter VTX-1G3TE V2 9CH 1.2-1.3GHz |
* Required fields
Full description is currently available for Ukrainian version of this page.
| VTX type | Analog |
| Max. VTX power | 2000 mW |
| Antenna plug | SMA |
| VTX Power | 0.1/25/200/2000 mW |
| Receiver/Transmitter Frequency | 1.2 GHz |
| Number of channels | 9 |
| Type | video transmiter |
| Weight | 16g |
| Width | 46 mm |
| Height | 14 mm |
| Length | 36 mm |
| Country of brand registration | China |
| Country of manufacturing | China |
No customer questions for the moment.
Viewed products