Як перевірити оригінальність GoPro в Україні?

Чому в деяких магазинах камери GoPro дешевше? Що означає «сіра» камера? Які є ризики, якщо придбати неофіційну камеру?

На ці та інші питання ми відповімо у нашій статті.

Як камери потрапляють до України?

Спочатку давайте розберемося з термінами.

GoPro – зареєстрована торгова марка, котрою володіє виробник екшн-камер та аксесуарів для неї. Штаб-квартира компанії знаходиться в США, завод-виробник – у Китаї. Усі виробленні камери продаються офіційним представництвам – дистриб’юторам. У компанії GoPro існує правило: одна країна – одне представництво. В Україні офіційним представником GoPro є ТОВ «Екстрім Прайд». Дистриб’ютор ввозить камери в Україну, сплачує митні збори та проходить процедуру сертифікації камер.

В Україні, як і в багатьох країнах, немає власних сервісних центрів GoPro. Таким чином, усі гарантійні зобов’язання несе компанія-дистриб’ютор. Вона реалізує камери через авторизованих дилерів у своїй країні.

Перевірити чи є магазин офіційним дилером, ви можете на сторінці єдиного офіційного дистриб'ютора GoPro в Україні - ExtremePride

Хто надає гарантію на камери GoPro?

Як ми вже зауважили, усі гарантійні зобов’язання несе компанія-дистриб’ютор як уповноважений представник виробника в країні. Якщо у покупця трапляється щось з камерою, він повертає камеру продавцю (офіційному дилеру). Той в свою чергу повертає камери дистриб’ютору. Дистриб’ютор проводить необхідну експертизу та надає висновок про те, чи гарантійний це випадок. Коли випадок підпадає під гарантію, дистриб’ютор ремонтує або замінює камеру та повертає її дилеру, котрий вже повертає справну камеру покупцю.

Що таке «сірий ринок» екшн-камер?

Можливі випадки, коли камери потрапляють до країни в обхід офіційного дистриб’ютора та митниці. Такі камери називаються «сірі», та на них не поширюється гарантія дистриб’ютора, що забезпечена виробником. Це означає, що при виявленні браку залишається розраховувати лише на совість та чесне слово продавця. Чи зможе він замінити або відремонтувати її?

У чому різниця?

Як відрізнити «сіру» камеру від офіційної?

Якщо ви бачите на певному сайті ціну на нову камеру нижче, ніж у інших – це вже привід задуматися. Практично завжди у таких випадках ви купуєте не камеру, а кота в мішку без будь-якої гарантії. В такому випадку незначна економія може обернутися значними тратами в майбутньому.

Низька ціна – перший, але не єдиний показник, по якому можна зрозуміти сіра камера або офіційна.

Серійний номер

Кожна камера GoPro має свій унікальний серійний номер. Він складається з 14 символів, де перший символ – буква C. Інші 13 символів – цифри. Серійний номер надруковано на коробці, а також наклеєний на стікері в акумуляторному відсіку камери. 

Коробка камери GoPro
HERO8/HERO7/HERO6 Black – в меню камери
HERO8/HERO7/HERO6 Black на SD-карті
HERO8 Black
MAX
FUSION
HERO7 Black/HERO5 Black/HERO2018
HERO7 Silver/White
HERO6 Black
HERO5 Session/HERO Session
HERO4
HERO+/HERO+LСD

 

Головне правило – номери повинні співпадати.

Також ви можете перевірити офіційність камери GoPro у базі сертифікованих в Україні камер за серійним номером у цій формі:

Також часто зустрічається, що серійний номер на камері або на упаковці взагалі відсутній. Таке буває, коли продавець спеціально позбавляється від інформації про походження камери.

Наклейка з голограмою.

У разі, коли відсутня наклейка з голограммою офіційного дистриб'ютора, або дистриб'ютором вказана інша компанія - це також говорить про нелегальність ввезення товару.

Чи варто економити на екшн-камері GoPro? Вирішувати звісно вам. А ми рекомендуємо обирати професіоналів своєї справи – надійних офіційних продавців та якісний сервіс.